Vinaròs News

Històries d'avui en dia

Relació de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà Relació de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà
AJUNTAMENT DE L’ALDEA Des de la regidoria d’Acció Esportiva us informem de la relació de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà, que... Relació de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà

AJUNTAMENT DE L’ALDEA

Des de la regidoria d’Acció Esportiva us informem de la relació de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà, que tenia lloc dissabte 18 de març a l’espai de premsa de la Casa de la Vila. Els premis principals han estat per a:

  • Millor Esportista Individual: Anouk Vizcarro

    Guardó per a l’esportista individual més destacada i representativa de la nostra població, i pels èxits assolits amb la modalitat de patinatge artístic:

  • 1a classificada individual al territorial a Tarragona
  • Subcampiona individual al campionat de Catalunya
  • Subcampiona individual al campionat d’ Espanya
  • 3a classificada individual al campionat de d’Europa
  • Subcampiona del món
  • Millor Grup Esportiu: Grup Xou Júnior del CP l’Aldea

Guardó per a l’equip d’esportistes més destacat i representatiu de la nostra població, i pels èxits assolits durant l’any amb la modalitat de patinatge artístic:

  • 1r lloc al campionat de Catalunya
  • 1r lloc al campionat d’ Espanya
  • 1r lloc al campionat d’ Europa
  • 4ts al campionat del món

  • Millor Equip Esportiu: 1r equip de futbol de la UE Aldeana

Amb la modalitat de futbol i Essent campió de la lliga regular de Segona Catalana Subgrup 8B la temporada 2021/22 i per la seua trajectòria ascendent mostrada els darrers anys.

La resta de premiats de la XVIII Festa de l’Esport Aldeà:

•          Menció Especial: Futbol Femení UE Aldeana
•          Reconeixement Entitat: Club Bàsquet l’Aldea
•          Premi al Voluntariat: Joan Vallès Martí  (Juanito)
•          Mencions Especials a Títol Pòstum:
Víctor Martínez Pino i Daniel Carafi
•          Premi a la Projecció Esportiva:
Jesús Enamorado Carmona, Júlia Juani Gasí, Laura Pallarès Pérez,
Judit Torta Fosch, Roger Puente Bertomeu

  • Detalls Commemoratius:

Joan Vallès Martí (Juanito),Joan Lluís Bertomeu ,Francesc Duch Sanahuja, Club Pati L’Aldea, Blai Escriba Curto, Marc Escriba Curto, Marc Victor Blanch, Aleix Machado Pallarès, Roger Puente Bertomeu, Judit Torta Fosch, Alex Rodríguez Guerrero, Laura Pallarès Pérez, Assoc. Esportiva i Escola Bitlles Garballo,
1r Equip Futbol U.E. Aldeana, Ignacio Javier Nuez Sánchez (Nacho), Jesús Enamorado Carmona, U.E. Aldeana, Grup Pati Xou Junior, Anouk Vizcarro, Júlia Juani Gasí.

  • Reconeixements de l’Ajuntament als xiquets i xiquetes que van participar al campionat de Catalunya de Taekwondo el dia 26/02/23 a Barcelona:

Bàrbara Pujol Pedregosa, medalla d’or categoria pre-cadet, Genís Fortuny  Almenar, medalla d’or categoria pre-cadet B masculí g 2013/14, Roser Fortuny Almenar, medalla bronze, categoria pre-cadet A femení g 2015, Martí Cervellera Albacar, medalla bronze categoria cadet A – 32 kg, Jordi Provinciale Plaza, medalla bronze grup C2 2011-2012 masculí 38-41 kg

Comparteix

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies